İthal Duvar Kağıtları

 

Duvar kağıdı nedir?

Duvar kağıdı; duvar yüzeyine koruma ve dekor amaçlı kullanılan yapı malzemesidir. İç mekan dekorasyonu için kullanılır. Birçok türü ve çeşidi vardır. Mimarinin ve konut sektörünün gelişmesi ile gün geçtikçe duvar kağıtlarına talep artmaktadır.

Duvar kağıtlarının tercih edilme sebepleri nedir?
1. Uzun yıllar kullanılabilir.
2. Su geçirmez, nem oluşturmaz.
3. Uygulaması ve temizlemesi kolay bir üründür.
4. Uygulama sırasında zamandan tasarruf sağlar.
5. Dekorasyona yardımcı elemanlardır.
6. Boya işlemi gibi uygulama sonrası koku yapmaz ve mekanı kirletmez.
7. Herhangi bir zarar görme durumunda tamir edilebilme imkanı vardır.
8. Ses ve ısı izolasyonu sağlar.
9. Uygulanan mekana modern bir havaya sokar.
10. Malzemeleri doğal olduğu için insan sağlığına zararı yoktur.

Duvar kağıtlarının teknik özellikleri nedir?

– Özel tutkalı ile iç mekanlarda kullanılan iç dekor elemanıdır.
– Renk seçenekleri dışında desen ve özel tasarımlar ile kullanmak isteyen kişilere oldukça farklı seçenekler sunar.
– TS-5228 -1 EN- 233 standardında duvar kaplamaları alt guruplara ayrılarak tanımlanır.
– Dünya standartlarında bir rulo duvar kağıdı 53 x 1000 cm (+ %3 ) ölçülerinde üretilir.

Hizmet vermiş olduğumuz İthal Duvar Kağıt Markaları:

 Kuruluşu 1861 yıllarına uzanan ve 150 yılı aşkın bir süreden bu yana duvar kağıdında trendleri belirleyen Avrupa’nın önde gelen markası Rasch, birbirinden zengin, eşsiz tasarımla birleştirilmiş yüksek kaliteli duvar kağıtları ile dekorasyonda benzersiz tasarım olanakları sunmaktadır.

Almanya’da kurulduğu ilk günden beri hedefi yenilikçi tasarımlarla yüksek kalitede ürünler geliştirmek ve sunmak olan Rasch, bugün Avrupa’nın lider duvar kağıdı markaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Dünya genelinde Paris, Londra, Kopenhag ve Bramsche başta olmak üzere 12 farklı lokasyonda tasarım stüdyoları bulunan Rasch, duvar kağıdı tasarımlarını trend metropollerini yakından gözlemleyerek oluşturmaktadır. RAL ve CE sertifikası ile insan sağlığına zararlı hiçbir madde kullanılmadan Alman üretim teknolojisi ile üretilen Rasch duvar kağıtları, ekolojik ve anti-alerjik olmasının yanı sıra kolay uygulanabilmesi, yanmaya ve güneş ışığına dayanıklı olması, kolay temizlenebilmesi gibi teknik özellikleri ile sağlık, kalite ve fonksiyonu bir arada sunmaktadır.

Özel ve ayrıcalıklı yaşam alanlar için, duvar kaplamalarında farklı bir boyutu sunan Alman menşeili duvar kağıdı markası Rasch Textil, duvarlara şıklığı, şaşırtıcı dokuları ile yansıtan tekstil koleksiyonları ile öne çıkmaktadır.

Nesnelerin doğası ve bu doğadan ilham alınarak yaratılan özgün tasarımları ile Rasch Textil, günümüz estetiğine zamansız güzellikte bir derinlik katan tasarımlarında, tekstil & kumaştan Swarovski taşlara, bambudan yapraklara kadar farklı materyalleri kullanarak, lüks yüzeylerin ayrıcalığını yaşam alanlarına taşımak isteyenlere seçenekler sunmaktadır… 

Jannelli & Volpi Group firması bünyesinde 1968 yılında İtalya, Milan’da kurulan Sirpi,  farklı desenleri, tasarım zenginliği ve kalitesi ile dünyaca tanınan lider İtalyan duvar kağıdı markasıdır.

İtalyan geleneğini modern çizgilerle harmanlayan desenleri, yüzlerce farklı doku & tasarımları, klasik & modern stillere uzanan desen seçenekleri ile Sirpi markası, özellikle İtalyan stilini tamamlayan ağır vinil duvar kağıdı koleksiyonları ile öne çıkmaktadır. Tasarım uzmanlığını, duvar kağıdı ürünlerine zengin doku ve desenlerle yansıtan Sirpi, birbirinden farklı koleksiyon yelpazesi ile yaşam alanlarına İtalyan şıklığını taşımaktadır…

2003 yılından beri lüks dekorasyon sektöründe mimari ve sanatsal stüdyo çalışmaları ile hizmet veren, tasarımları ile bir dünya lideri olan Armani/Casa, 2014 yılında doğadan ilham aldığı ve özel olarak tasarladığı ilk duvar kağıdı koleksiyonu ile yaşam alanlarına bambaşka bir boyut getiriyor.

Sıcak, sofistike, rahat ve benzersiz bir yaşam stilini duvarlara yansıtan Armani/Casa; oryantal dokunuşların eşlik ettiği zarif tasarımları ile yaşam alanlarına sofistike şıklığın ve cazibenin imzasını atıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Artworks; A sınıfı sertifikaya sahip ve alanında ünlü tasarımcılarla birlikte oluşturduğu lüks duvar kağıdı koleksiyonları ile öne çıkan dünyanın lider duvar kağıdı firması Norwall’un bir markasıdır.

Floral ve damask desenlerin yanı sıra eskitme ve patine efektlerinin ağırlıklı olarak kullanıldığı koleksiyonları ile kalite ve çeşitliliği bir arada sunan Artworks markası, yaşam alanlarını lüks ve elegan bir görüntüye kavuşturma vizyonu ile ürünlerini dekorasyon severlerin beğenisine sunmaktadır.

HannaHome olarak kurulduğumuz 2009 yılından bu yana birçok seçkin markayı bünyemize katarak sektörle buluşturduk. Sektöre yeni değerler kazandırma vizyonu ile işin mutfağından başlayarak tecrübe ettiğimiz, ders aldığımız ve öğrendiğimiz her şey, bu süreçte bizi daha da geliştirdi ve kısa zamanda hızlı ve emin adımlarla ilerlerken stratejimizin odağında ise hep “fark yaratmak” vardı…

Rengi, dokusu ve tasarımları ile duvar kağıdı sektöründe fark yaratacağı ve sektöre bambaşka bir boyut getireceği düşüncesi ile ilk markamız, HannAtelier’i sizlerle buluşturmanın heyecanını taşıyor, beğenilerinize sunuyoruz.

1997 yılında kurulan Design ID, sektörel dinamiklere, kalite ve tasarıma odaklanan yapısı ile Kore’nin lider ve öncü duvar kağıdı firmasıdır. Design ID, farklı renkleri, zengin desenlerle buluşturan kompozisyonları ile duvar kağıdında geniş bir yelpaze sunmaktadır. Günümüz yaşantısının modern zevklerine göre tasarlanmış koleksiyonlar, yaşam alanlarını görsel bir şölene dönüşmektedir.

Vizyonu ‘tasarım odaklı ürünlerde uzmanlaşmak’, sloganı ise ‘tasarım ile ifade etmek’ olan Design ID,  yaratıcılığını modern dünyanın içerisinden alan duvar kağıdı tasarımları ile trendleri takip eden, yenilikleri ve güzellikleri yaşam alanlarına taşımak isteyenler için yüzlerce seçenek sunmaktadır. 

 Genel merkezi Amerika’da bulunan ve 1983 yılından bu yana duvar kağıdı üretimi gerçekleştiren Sellers & Josephson, tekstil tabanlı duvar kağıtları ile dünyaca tanınan duvar kağıdı firmasıdır. Otel, hastane, toplu konut başta olmak üzere proje bazlı çalışmalarda binlerce farklı desen ve renk seçeneği sunan Sellers & Josephson ürünleri, içerisinde zararlı kimyasallar içermemesi ve çevreci özelliği ile öne çıkmaktadır.

Mevcut olan desen portföyüne ek olarak, kişiye ve talebe özel olarak duvar kağıdı tasarımı yapan Sellers&Josephson, baskı kütüphanesinde bulunan 3000’in üzerinde desen alternatifi ile özel desen taleplerine kısa zamanda, uygun çözümler üretmektedir. 

1975 yılında kurulan Amerikan duvar kağıdı firması Norwall, konutlar için yüksek kalitede duvar kağıdı tasarımı yapan lider firmalar arasında yer almaktadır. Alanında uzman stilistlerle, dünya genelinde tasarım trendlerine uygun olarak üretilen Norwall duvar kağıtları, ev dekorasyonuna uygun farklı seçenekleri ile kalite ve çeşitliliği bir arada sunmaktadır.

Norwall, floral country motifleri, vintage havasını mekanlara taşıyan eskitilmiş damask çeşitleri, taş, ağaç ve deri efekti ile doğayı evlere taşıyan dokular, zıt renk kombinasyonları ile oluşturulan modern desenler olmak üzere birbirinden farklı birçok deseni içeren duvar kağıdı koleksiyonlarını dekorasyon severlerle buluşturmaktadır. 

İngiliz kraliyet ailesinin şıklığını sergilediği dünyanın en ünlü at yarışlarından biri olan Ascot’tan ilham aldığı adı ile 2015 yılında Zoetermeer – Hollanda’ da faaliyete geçen duvar kağıdı firması Ascot, bu şıklığı duvarlara yansıtmayı kendine ilke edinmiştir.

Ünlü İngiliz tasarımcı John Wilman’ ın özel olarak tasarladığı ağır vinil koleksiyonları ile dikkat çeken Ascot markası; tasarım odaklı yaklaşımı, Avrupa’nın rafine estetik anlayışı ve farklı akımları harmanlayan yenilikçi tavrı ile her dekorasyon severin kendine göre bir şeyler bulacağı koleksiyonlar vadetmektedir.