Asma Tavan Sistemleri

Alçıpan Asma Tavan Sistemi

Alçıpan Asma Tavan Sistemleri

Çok farklı uygulama şekilleri ile mevcut veya yeni yapılarda teknolojik alt yapının gerektirdiği tesisatları gizlenmesi ve montajı için boşluk yaratılması ve farklı tasarımların uygulanması için en basit çözümdür. Usta ellerde şekillenen alçı paneller ile mekanlarda farklı mimari uygulamaları yapmak oldukça kolaydır.

Tuba Dekorasyon uzman kadrosu ile alçı levhaları sizler için şekillendirmeye hazırdır.

Büyük yüzeyli eklemsiz tavanlar, sakin ve hoş bir görünüm yaratır ve mimari tasarımı en iyi şekilde yerleştirilir. Alçı tavanlar söz konusu olduğunda, tasarımın tam yüzey çözümleri ya da tavan konilerinin kısmi kullanımı için gerekip gerekmediği konusunda yaratıcılık yaratmanın hiçbir sınırı yoktur. Zarif görünümlü alçı tavanlardır.

Alçıpan Asma Tavan dünya standartlarına uygun olarak yapılan, elektrik ve sıhhi tesisatlarına rahat döşenmesine ve gizlenmesine imkân sağlayan, akustik ve yangına dayanım gibi özelliklere sahip uygun sistemlerdir.

 • Her çeşit iç mekân tavan uygulamalarında kullanılır.
 • Tesisatları gizleyerek dekoratif mekanlar oluşturur. Alçıpan asma tavan tesisata müdahale açısından kolay ve uygun sistemlerdir.
 • Hafif olması sebebi ile binanın taşıyıcı sistemine etkisi çok azdır. Binanın hareketlerine uygun sistemlerdir. Bu nedenle depreme dayanıklı binalar için uygundur.
 • Yangına dayanım, ses ve ısı yalıtım performans Şarlarını karşılayan sistemlerdir.
 • Delikli veya deliksiz versiyonlar.

Alçıpan Asma Tavan Özellikleri

Alçıpan asma tavan; mevcut çelik yapı, demirli beton ve ahşap tavan iskeleti altında, elektrik ve sıhhi tesisatların rahatça döşenmesine ve saklanmasına imkan veren ideal sistemlere verilen isimdir. Alçıpan asma tavan yangına karşı dayanıklıdır ve yankıyı engelleyen özelliğe sahiptir.

Müteahhit tarafından verilecek mimari proje ve detaylarına uygun olarak, çevre profili olarak adlandırılan asma tavan U-27/ 30 mm profillerinin alt kodu Nivo, lazer veya hortum terazi ile işaretlenir. Bu işaretlemeyi takiben çırpı ipi yardımı ile çevre duvar üzerine çizilir. Asma tavan U profil bu çizgi üzerine dübel-vida veya hilti tabancası ile sabitlenir. Asma tavan kargasındaki askı tespit mesafeleri ve noktaları, (askı çubuklarının yerleri) duvardan 20-30 cm açıktan başlamak üzere 110 cm maksimum aralıklarla ve superpose ve pafta çalışmaları doğrultusunda mekânik ve elektrik sistemi göz önünde bulundurularak ve işverenin onayı alınarak tespit edilecek ve tavanda işaretlenecektir.
Böylece tavanda mevcut veya yapılacak aydınlatma, seslendirme, yağmurlama ve benzer tesisat ile kapakların yeri dikkate alınmış olacak, bunları askı çubukları ve taşıyıcı profillerle çakışmaması sağlanacak, gerekli yerlerde takviyeler atılacaktır.
Askı çubukları belirlenen yerlere çelik dübel vida ile sabitlenecek, ana taşıyıcı C-27/ 60 mm profiller 90-115 cm aralıkları ile askı çubuklarına bağlanılacaktır. Alçıpan taşıyıcı C profillere, paralel veya dik yönden, 25 mm lik brozan vidalar kullanılarak, 20 cm vida aralıkları ile monte edilecektir.

Alçıpan taşıyıcı C profillerin aks aralıkları 40 cm ise alçıpanlar bu profillere paralel yönde, aks aralıkları 50 cm ise dik yönde monte edilecekler, Alçıpan kısa kenarlarında oluşan derzler şaşırtmalı olacaklardır.

Alçıpanları birleşme yerlerine derz dolgu işlemi uygulanılarak tavan boya ve benzeri dekoratif işlemlere hazır hale getirilecektir.​

* Mevcut döşemeye askı sistemiyle tutturulmuş metal iskelet üzerine alçı levhanın vidalanması ile oluşturulan Asma Tavandır.
* Betonarme, asmolen, ahşap, çelik gibi mevcut her türlü döşemenin altına uygulanabilir.
* Düz ya da eğimli tüm çatılarda ısı ve ses yalıtımı yapma olanağı sağlar.
* Tavan tipine göre, yapı iskeleti ve üst döşemenin yangın direncini arttırır.
* Çatı makasları arasındaki yüksek aks aralıklarını geçmek için en uygun sistemlerden biridir.
* Esnek bir sistem olduğundan, bina duvar ve tavanlarının büzülme-genleşme hareketlerine kolaylıkla uyum gösterir. Çatlama yapmaz.

Akustik Alçıpan Asma Tavan Sistemi

Akustik Alçıpan Asma Tavan Sistemleri

Akustik alçıpan asma tavan sistemleri gürültülü ortamlar için en iyi ve uygun tavan uygulamalarından biri olup 60×60 boyutlarında alçı levhalardan oluşmaktadır. T24 taşıyıcı ile kullanılır. üstten oturtmalı olarak uygulanmaktadır. Her türlü iç mekan tavan uygulamalarında kullanılır. Kolayca tamiri yapılabilmesi ekonomik olması itibariyle en çok tercih edilen sistemlerden biridir. Tesisatları gizleyerek dekoratif alanlar yaratır. Tesisatlara kolayca müdahale edilir.     Alçıpan asma tavan U ve tavan C profilleri ile pürüzsüz yüzeyler elde edilmesini sağlar. Duvarın ses ve ısı yalıtımını artırır. Alçıpan bölme duvar, kalite kontrol şartlarına göre, dolu gövdeli alçı bölme blokları ile boya veya kağıt kaplamaya hazır hale gelmesini sağlayan imalatı kolay, bina yükünü hafifleten bölme duvar sistemleridir.

,

 
Taş Yünü Asma Tavan Sistemi

Taşyünü Asma Tavan Sistemleri

Taşyünü asma tavan, T24 taşıyıcı profil üzerine monte edilen karo taşyünü plakaların birleştirilmesi ile oluşur. En ekonomik asma tavan sistemlerimizden birisidir. Fiyat performans oranı nedeni ile bir çok iç mekanda tercih edilen bir asma tavan türüdür. Isı izolasyonu sağlar, yangına dayanıklıdır ve nem tutmaz. Akustik özellikleri oldukça iyidir. Beyaz renkli olan taşyünü tavan panelleri ofis gibi alanlarda aydınlatmaya da yardımcı olur. Daha ferah ve aydınlık iç mekanlar yaratmak için ideal ve ekonomik bir çözümdür.

Taşyünü Asma Tavan Özellikleri

Taş yünü tavan plakaları içeriği; miktarındaki bazal taşı ihtivası %54, kimyasal materyaller %36 ve % 10 miktarında geri dönüşüme uğramış ham maddenin 3000C sıcaklıkta sıvı hale getirilmesinin ardından bu sıvının kalıplara alınarak basınca tabi tutulmasıyla üretilen bir malzemedir.Kullanılan malzemelerin insan yaşamına ve doğaya zarar verici özellikleri bulunmamaktadır. Kanserojen nitelikteki asbest içermeyen değerler ve teknik işlemler tüm panellerde uygulanmaktadır. Projelerimizde kullanılan ürünlerimizin TSE belgesi ve ISO9001 belgeleri mevcuttur.Taşyünü tavan uygulamada uzman ve deneyimli bir ekip ile doğru sonuç alabilirsiniz. Uygulama yapıldıktan sonra tavanda çıkabilecek sorunların önüne geçmek için tecrübeli ve işinde uzman ekipler ile çalışmak asma tavan sistemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisidir. Yef Yapı asma tavan sistemleri montajında uzun yıllar deneyimi olan kendi ekipleri ile başarılı işlere imza atmaktadır.
 
 
 
Taşyünü Asma Tavan Çeşitleri
1. Düz panel
 
2. Sarkmalı panel
 
Neden Taşyünü Asma Tavan Sistemleri?

Yapmakta olduğumuz taşyünü asma tavan sistemlerinin bir çok avantajı bulunmaktadır. Kaliteli iç mekan görünümü elde etmek için asma tavan sistemleri ve bölme duvar sistemleri kombinasyonu kullanması kaçınılmazdır.

-Malzemenin öz nitelikleri dolayısı ile ses yalıtımı için uygundur,
-Yankıyı ve diğer katlara ses gitmesini önler,
-Ateşe dayanıklı muhtevası nedeni ile yangın esnasında tutuşmaz,
-Rutubete dayanıklıdır, nem tutmaz,
-Kolayca sökülüp geri takılabilir, tavan tesisatına kolay erişim sağlar,
-Beyaz rengi nedeni ile ışığı yansıtır,
-Taşyünü paneller istenilen renge boyanabilir,
-İç mimari tasarımları uygulanması için uygundur,
-Görsel açıdan çağdaş, estetik ve kalitelidir.

Cam Yünü Asma Tavan Sistemi

Camyünü Asma Tavan Sistemleri

– Bir yüzü dekoratif camtülü veya PVC kaplı, 2 ve 2.5 cm kalınlıklarda, 60cm eninde, 60 veya 120cm boyunda camyünü levhalardır.

– Camtülü kaplı asma tavanlar A tipi yanmaz malzemeler sınıfında, PVC kaplı olanlar B1 tipi zor alevlenici sınıfındadır.

– Hacim akustiği, döşeme ve çatı altında ısı yalıtımı, dekoratif amaçlı uygulamalar ile tesisat ve kanal geçişlerinin gizlenmesinde kullanılır.

  Ürün AdıKaplamaKalınlık1 Pkt = (m2)
Camyünü
Asma Tavan   
 Labirent pvc 2cm veya 2.5cm 7.2M2 veya 5.76 M2
 Krater pvc 2cm veya 2.5cm 7.2M2 veya 5.76 M2
 Hasır pvc 2cm veya 2.5cm 7.2M2 veya 5.76 M2
 Beyaz Desenli   camtülü      2cm veya 2.5cm.    7.2M2 veya 5.76 M2.  

Kullanım Alanları

Camyünü asma tavan levhaların hafif olması uygulamaya büyük ölçüde kolaylık getirir. Uygulamadan önce, kullanılacak yere uygun bir karolaj planının hazırlanması yararlı olur. Levhaların enleri 60 cm olduğundan, uygulama alanının eni 60’ın katları şeklinde bölünür. Uygulama alanının uzun simetri ekseni, başlangıç olarak alınırsa estetik açıdan daha iyi olur. Sonra 120 cm olan levha boyu veya ikiye kesilmek suretiyle 60 x 60 cm kare ebat için diğer eksende aynı bölme işlemi yapılır. İhtiyaca göre belirlenecek aydınlatma armatürünün tipi ve miktarı, karolaj planı üzerinde tasarlanarak gösterilmelidir.

Metal Asma Tavan Sistemleri

METAL ASMA TAVAN SİSTEMLERİ

Alüminyum Sarkmalı (Lay-In) Asma Tavan Sistemleri

Lay-In Asma Tavan Nedir ?

Sarkmalı asma tavan olarak adlandırılan bu sistem duvara monte edilen w şeklindeki profillerin 3600 mm 1200 mm ve 600 mm ebadında taşıyıcıların birbirine geçtikten sonra ve isketelin tamamlanması ile bitirilen karolajın üzerine adını plakasından aldığı Lay-In (Sarkmalı Sistem Asma Tavan) plakasının döşenmesi ile işlem sona erer. Bu sistem 60×60 Lay-in asma tavan veya 30×30 Layin asma tavan sistem olarak 2 şekilde üretimi yaygındır, özel üretim olarak 30×60, 30×120, 30×150, vb. gibi isteğe özel sipariş ile üretilmektedir.

Sarkmalı Asma Tavanın Avantajları

Sarkmalı Asma Tavan Sistemleri ebat ve ölçülerde istenilen her alana ve projeye uyum sağlar, bu ölçüler üzerinde elektrik, mekanik, vb. her türlü malzemenin üzerine montaj edilip rahatlıkla sökülebilir. İstenilen renk ve desende uygulanabilir bir üründür bu sebepten bütün projelerde mimar ve mühendislerin tercih sebebidir. 


Alüminyum Oturmalı (Lay-On) Asma Tavan Sistemleri

Lay-On Oturmalı Asma Tavan Nedir ?

Oturmalı asma tavan olarak adlandırılan bu sistem duvara monte edilen L şeklindeki profillerin 360 cm 120 cm ve 60 cm ebadında taşıyıcıların birbirine geçtikten sonra ve isketelin tamamlanması ile bitirilen karolajın üzerine adını plakasından aldığı Lay-On (Oturmalı Sistem Asma Tavan) plakasının döşenmesi ile işlem sona erer. Bu sistem 60×60 Lay-On asma tavan veya 30×30 LayOn asma tavan sistem olarak 2 şekilde üretimi yaygındır, özel üretim olarak 30×60, 30×120, 30×150, vb. gibi isteğe özel sipariş ile üretilmektedir.

Oturmalı Asma Tavanın Avantajları

Oturmalı Asma Tavan Sistemleri ebat ve ölçülerde istenilen her alana ve projeye uyum sağlar, bu ölçüler üzerinde elektrik, mekanik, vb. her türlü malzemenin üzerine montaj edilip rahatlıkla sökülebilir. İstenilen renk ve desende uygulanabilir bir üründür bu sebepten bütün projelerde mimar ve mühendislerin tercih sebebidir. 


Alüminyum (Clip-in) Asma Tavan Sistemleri

Clip-in Asma Tavan Nedir ?

Gizli taşıyıcılı asma tavan olarak adlandırılan bu sistem 2 Adet Plakanın bir araya gelerek, tek taşıyıcı içerisine nizami bir biçimde geçmesi ile meydana gelir. Bu sistem 60×60 Clipin asma tavan veya 30×30 Clipin asma tavan sistem olarak 2 şekilde üretimi yaygındır, alüminyum asma tavan sistemleri özel üretim olarak 30×60, 30×120, 30×150, vb. gibi isteğe özel sipariş ile üretilmektedir.

Clip-in Asma Tavanın Avantajları

30×30 Clip-in Metal Asma Tavan Sistemleri Avantajları

60×60 Clip-in Metal Asma Tavan Sistemleri Avantajları

60×60 Alüminyum Asma Tavan Sistemleri ebat ve ölçülerde istenilen her alana ve projeye uyum sağlar, bu ölçüler üzerinde elektrik, mekanik, vb. her türlü malzemenin üzerine montaj edilip rahatlıkla sökülebilir. İstenilen renk ve desende uygulanabilir bir üründür bu sebepten bütün projelerde mimar ve mühendislerin tercih sebebidir. 

 • Clip-in Tavan
  Clip-in Asma Tavan Sistemleri – Alüminyum Asma Tavan Sistemleri
 • Clip-in Tavan
  Clip-in Asma Tavan Sistemleri – Alüminyum Asma Tavan Sistemleri
 • Clip-in Tavan
  Clip-in Asma Tavan Sistemleri – Alüminyum Asma Tavan Sistemleri
 • Clip-in Tavan
  Clip-in Asma Tavan Sistemleri – Alüminyum Asma Tavan Sistemleri

 

Hook On (Kancalı Sistem) Alüminyum / Metal Asma Tavan Sistemleri

HOOK-ON sistem tavanlar, esnek üretim ebatları sayesinde, mekanlarda standart ölçülerin dışına çıkarak, tasarımda sizlere sınırsız seçenekler sunmaktadır. Bu sistemde standart panel ölçülerinin aksine 300-600mm’den başlayıp 1800mm’ye kadar farklı ölçülerde panel seçenekleri bulunur. Hook-on sistem; ana L taşıyıcıya dik olarak kenetlenen ve gizli Z taşıyıcıya aşağı doğru sarkan plakaların montajı yapılarak oluşturulur. Sade, kesintisiz bir görünüm sunar. Farklı ebatlar bir arada kullanılabilir.
 
Aydınlatma armatürleri, klima ve havalandırma kanalları, yangın söndürme sprinkleri gibi diğer tavan elemanlarıyla birlikte sorunsuz montaj yapılabilir. Özellikle koridor gibi uzun ve tek ölçülü alanlar için kusursuz çözüm sağlayan kancalı sistem asma tavan plakaları,kolay sökülüp takılabilme özelliği ve derzli kenar detayı ile modern yapıların pratik çözümü olarak öne çıkmaktadır. Uygulamada malzeme firesini minimuma indirmektedir.
 

İMALAT ÖLÇÜLERİ:

60X60 Hook On (Kancalı Sistem)
30×30 Hook On (Kancalı Sistem)
30×60 Hook On (Kancalı Sistem)
60×120 Hook On (Kancalı Sistem)
Çelik Düz Hook On (Kancalı Sistem) plaka 600x600mm

Alüminyum Kancalı (Hook-On) metal asma tavan plakalarında hammadde kalınlığı 0,50 mm , 0,60 mm ve 0,70 mm olarak üç seçenekli üretim yapılmakadır.

Galvaniz Kancalı (Hook-on) metal asma tavan plakalarında hammadde kalınlığı 0,40 mm ve 0,50 mm olarak iki seçenekli üretim yapılmakadır.

Malzeme * Alüminyum
* Galvaniz
Boyut (mm) * 300 x Özel
* 600 x Ozel
* Ozel x Ozel
Standard Perforasyon (mm) * Perforasyonsuz
* Ø1.5 mm Çapraz, 22% Perforasyon Oranı
* Ø1.5 mm Asker, 11% Perforasyon Oranı
* Ø1.8 mm Cross, 21% Perforasyon Oranı
* Ø1.8 mm Soldier, 10% Perforasyon Oranı
* Ø2.5 mm Cross, 8% Perforasyon Oranı
* Ø2.5 mm Soldier, 16% Perforasyon Oranı
Özel Perforasyon (mm) * Ø8, Istenilen Perforasyon Oranında Üretim Seçeneği
* 8×8 kare, Istenilen Perforasyon Oranında
Üretim Seçeneği
Sistem Adı * Hook On Kancalı Sistem
Renk Seçenekleri *RAL 9016
* RAL 9010
* RAL 9006
RAL kataloğundaki tüm renkler mevcuttur.
Note: Talep durumunda “Anti-Bakteriyel Boya”
boya seçeneği mevcuttur.
Akustik Özelliği * NRC: 0.60 – 0.70
Kullanım Alanları * Ofisler ve Hastanerler
* Üretim Tesisleri
* Havaalanları
* Alışveriş Merkezleri
* Metro İstasyonları
* Mutfaklar
 
 

Metal Asma Tavan Sistemleri Kullanım Alanları

-Devlet Kurumları ( Hastaneler, İl Özel Binaları, Vergi Daireleri, Postaneler, Bankalar vb.)

-Eğitim Kurumları 

-Alışveriş Merkezleri

-Üretim Tesisleri, Fabrikalar

-Depolar

-Pastane, ve Mutfaklar

-Banyo ve Wc

-Sinema Salonları

-Özel Konut ve Projeler

-Havalimanları, Tren Garları, Otobüs Terminalleri

Bu yapıların tamamına kullanılmış olup uzun vadede sorunsuz çözüm sağlayan bir asma tavan modelidir.

METAL ASMA TAVAN SİSTEMLERİ NEDEN TERCİH EDİLMELİDİR ?

Metal asma tavanlar genellikle yüksek özellikli kaplama ve modern binaların performans ve sürdürülebilirlik özellikleri karşılamak için yetenekleri açısından belirtilir. Bunlar mevcut düz veya delikli desen çeşitli ile ve aynı zamanda  RAL renkleri tam kapsamlı olarak tedarik edilebilir.

Çeşitli yalıtım malzemeleri ile bağlantılı olarak kullanılan metal ALÜMİNYUM veya metal SAC plakalar akustik performans için esnek bir yaklaşım temin edebilmektedir.

METAL ASMA TAVAN AVANTAJLARI

 • Mekanda Mükemmel Estetik
 • Uzun Ömrü
 • Standart Veya Özel Ismarlama Boyutlar
 • Hijyen Ve Temizlik Kolaylığı
 • Dayanıklı Ve Sağlam Ürün Sınıfı
 • Ral Renkleri Mevcut Tam Aralık
 • Son Derece Geri Dönüştürülebilir Ürün
 • Mükemmel Yaşam Döngüsü
 • Modüler Sök Tak Özelliği
 • Daha Bir Çok Teknik Detay

METAL VE ALÜMİNYUM ASMA TAVAN ÖZELLİKLERİ ve FAYDALARI

 • 1 saat yangın değerlendirme
 • Alevin Sınıf 1 ve Sınıf 0 Yüzey yayılmış
 • karo kenar detay seçimi
 • Standart boyutlar stoktan
 • Tavan minimal boşluk yer kaplar
 • Basit aşağıya doğru erişim
 • Hizmetler kolayca entegre
 • Mükemmel yangın performansı
Baffle Alüminyum Asma Tavan Sistemi
Baffle Alüminyum Asma Tavan Sistemleri
 
Bulunduğu mekana derinlik ve sonsuzluk katar, standart asma tavanların dışında kalarak mekanın hareketli ve modern bir dizayn almasını sağlar.
Farklı tiplerde aydınlatma armatürleri de uygulayarak standardın dışında kalabilirsiniz.
Panel arasındaki boşluklar sayesinde tavan arkasında kalan tesisata kolayca müdahale edebilir, olası bir yangında dumanın hızlı bir şekilde tavan arkasına geçmesi sağlanır.
Baffle Asma Tavan modeli farklı profil ebatlarında, istenilen uzunlukta ve farklı renklerde üretilmektedir.

Genel Özellikleri

 • Hafiftir, tavana yük getirmez
 • Takılması ve sökülmesi kolaydır
 • Isı kaybını önler
 • Akustik performans (ses yalıtımı) sağlar
 • Anti manyetik, mikrop barındırmaz, silinebilir
 • İstenmeyen görüntüleri gizler (Sıhhi tesisat, havalandırma kanalları, elektrik tesisatı vs.)
 • Geri dönüşümlüdür.

Petek Asma Tavan Sistemi

Open Cell (Hücresel, Petek Tavan)

Hücre -Petek- Tipli Metal Asma Tavan Sistemleri

Geleneksel Asma Tavan Sistemlerine farklı bir alternatif olarak sunulan Open Cell ürünler özellikle büyük mekanlarda (Havaalanı, market, alışveriş merkezi) kullanılarak asma tavanın arkasında  kalan havanın  da ortama katılarak alçak tavanlı mekanlar daha ferah ortamlar haline dönüşür. Açıklıkları sayesinde aydınlatma entegrasyonu sağlanarak ışığın direkt veya endirekt olarak kullanılmasına olanak sağlar. Ayrıca tesisata da çok kolay erişim imkanı sağlar.

Mesh Metal Asma Tavan Sistemleri
 

Genişletilmiş Mesh Metal Asma Tavan

Mesh Asma Tavan, genişletilmiş metal asma tavan adıyla da bilinir. 1mm, 1.50mm veya 2.00mm’lik galvaniz veya alüminyum panellerin uygun bıçak kalıpları ve makinelerle delinmesi işlemiyle elde edilen bir üründür. Hafif olduğu için yapıya ek yük oluşturmaz, kaynak olmadığı kopma kırılma olmayacağından sağlamdır. Hava sirkülasyonuna izin verem estetik yapısı ile mekana dekoratif uyum sağlar. Genişletilmiş metal özel boşluklu dokusu ile mükemmel ışık ve hava geçirgenliği sağlayan bir malzemedir. Özellikle endüstriyel yapılarda daha da çok tercih edilmektedir. Aydınlatma elemanları, asma tavan üzerinden veya panele gömülü olarak montaj yapılabilir ve optimum ışık düzeyi elde edilebilmektedir. Genişletilmiş metal asma tavan panelleri, hook on , lay in ve lay on modelleri ile aluminyum ve galvanizden değişik göz aralıkları ve  sınırsız renk seçenekleri ile üretilmektedir. Metalin istenildiği gibi eğilip bükülebilen yapısı ile dekorasyonda sınırsız olanaklar sağlamaktadır.
 

MESH METAL ASMA TAVAN SİSTEMLERİ NEDİR ?

MESH METAL:

Genişletilmiş metal, teknik özelliklerin fiyatı ve kalitesi arasında çok iyi bir orana sahip inovatif bir üründür. Bükmek, kesmek ve metal işleme yapmak kolaydır.

genişletilmiş metali alüminyum, paslanmaz çelik, galvanizli, yumuşak çelik, bakır ve diğer birçok malzemeden üretilebilir. Bu ürünler üzerinde cila, doğal ve renkli eloksal, galvanizleme ve tüm RAL renkleri gibi stil, tasarım ve uzun ömürlü olmak üzere modern yüzey işlemeleri önerebiliriz.

Mesh metal’ in tavan ile uyumu :

Genişletilmiş metal tavan modern mimarinin vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Diğer tavan sistemlerinin aksine, bunlar düz olmayan bir yüzey gibi görünmez, ancak özelliklerine bağlı olarak tavan boşluğuna az ya da çok engelsiz bir görünüm verirler. Ayrıntılı aydınlatma veya arka aydınlatma, genişletilmiş metal tavanlarını diğerlerinden ayıran ışıkların ve gölgelerde muhteşem bir oyun oluşturur.

Entegre ısıtma ve soğutma teknolojisi ile genişletilmiş metal tavanlar mevcuttur. Esnek imalat kapasitemiz, düşünülebilecek her tasarımı uygulamamızı sağlar ve ihtiyaçlarınıza göre ayarlanmış bir tavan inşa etmiştir.

Metal MESH tavan sistemleri üç farklı montaj seçeneği ile mevcuttur:

   . Gömme montaj için ızgaralı tavan
   . Büyük ve tek ızgaralar için gizli kelepçe montajı
   . Sıkıştırılmış montaj için petek panelleri sorunsuz kurulumu

Bu alternatifler neredeyse tüm tavan çözümlerinin büyük ada tavanlarına kadar uygulanmasına izin verir.

Metal mesh tavan sistemlerinin özel bir versiyonu,  hafif alüminyum tavan panellerinden yapılır. Burada görülebilen alüminyum kafes ile birlikte çevre profiller dahil tamamı; delikli bir alüminyum desteği ile dengelenir.

tavan panelleri, geniş formatta fakat hafif olması sebebi ile dar veya geniş alanlarda kolay  kullanım sağlaması bu ürün için yeni projelerde ideal bir ürün olarak kendine yer bulmasını kaçınılmaz kılmaktadır.

SES EMME:
genişletilmiş metal asma tavan sistemleri, akustik tavanlar için sertifikalı çözümlerle oda akustiğini geliştirir. Ses emme değerleri 0.85 ve 1.00 aw arasında değişir..

MESH TAVAN İLE AYDINLATMA :

“Asma tavan” alanındaki en yeni ve kullanılabilir tavan sistemidir. Bu, binalarda ışık dağılımını destekler ve böylece modern ofislerde daha derin ve daha eşit dağılım sağlar. Ofis alanlarının uygun şekilde yönlendirilmesi ile aydınlatma  veya mekanik sistemine önemli katkıda bulunur.

genişletilmiş mesh metal asma  tavan sistemleri tamamen geri dönüşümlüdür.

ÜRÜN CİNSİNE GÖRE MALZEME ÖZELLİKLERİ 
   
 MalzemeKalınlık (mm) Min. – Max.En (mm) 
 Alüminyum0,5 – 2,00 mm1500 mm 
 DKP0,5 – 2,00 mm1500 mm 
 Paslanmaz0,5 – 2,00 mm1500 mm 
 
 
 
 
 
 GÖZ ARALIKLARINA GÖRE MALZEME 
 Göz Aralığı
 
   
 
 
 (mm) 
 Genişlik Uzunluk 
 2x4 
 3x6 
 5x10 
 8x16 
 9,5x12 
 10x20 
 10x30 
 13x30 
 16x42 
 20x40 
 20x60 
 25x75 
 45x110 
 50x100 
 
 
 
 
 

Metal Asma Tavan Sistemleri Kullanım Alanları

-Devlet Kurumları ( Hastaneler, İl Özel Binaları, Vergi Daireleri, Postaneler, Bankalar vb.)

-Eğitim Kurumları 

-Alışveriş Merkezleri

-Üretim Tesisleri, Fabrikalar

-Depolar

-Pastane, ve Mutfaklar

-Banyo ve Wc

-Sinema Salonları

-Özel Konut ve Projeler

-Havalimanları, Tren Garları, Otobüs Terminalleri

Bu yapıların tamamına kullanılmış olup uzun vadede sorunsuz çözüm sağlayan bir asma tavan modelidir.

METAL ASMA TAVAN SİSTEMLERİ NEDEN TERCİH EDİLMELİDİR ?

Metal asma tavanlar genellikle yüksek özellikli kaplama ve modern binaların performans ve sürdürülebilirlik özellikleri karşılamak için yetenekleri açısından belirtilir. Bunlar mevcut düz veya delikli desen çeşitli ile ve aynı zamanda  RAL renkleri tam kapsamlı olarak tedarik edilebilir.

Çeşitli yalıtım malzemeleri ile bağlantılı olarak kullanılan metal ALÜMİNYUM veya metal SAC plakalar akustik performans için esnek bir yaklaşım temin edebilmektedir.

METAL ASMA TAVAN AVANTAJLARI

 • Mekanda Mükemmel Estetik
 • Uzun Ömrü
 • Standart Veya Özel Ismarlama Boyutlar
 • Hijyen Ve Temizlik Kolaylığı
 • Dayanıklı Ve Sağlam Ürün Sınıfı
 • Ral Renkleri Mevcut Tam Aralık
 • Son Derece Geri Dönüştürülebilir Ürün
 • Mükemmel Yaşam Döngüsü
 • Modüler Sök Tak Özelliği
 • Daha Bir Çok Teknik Detay

METAL VE ALÜMİNYUM ASMA TAVAN ÖZELLİKLERİ ve FAYDALARI

 • 1 saat yangın değerlendirme
 • Alevin Sınıf 1 ve Sınıf 0 Yüzey yayılmış
 • karo kenar detay seçimi
 • Standart boyutlar stoktan
 • Tavan minimal boşluk yer kaplar
 • Basit aşağıya doğru erişim
 • Hizmetler kolayca entegre
 • Mükemmel yangın performansı
Ahşap Asma Tavan Sistemi
 • GRILL SİSTEM

Akustik yansıtıcılığının yanı sıra ses yutuculuğu talep edildiği takdirde modüllerin arkasına akustik uygulama yapılabilmektedir. Konferans salonları, çağrı merkezleri, hastane projeleri, toplantı odaları, ofisler ve okul projelerinde yaygın olarak tercih edilen bir sistemdir.

Taşıyıcı sistem olarak hook on sistem ve tırnaklı sistem olarak iki alternatif sunulmaktadır. Hook on sistem modüller halinde söküp takılarak müdahale olanağı sağlarken, tırnaklı taşıyıcı sistemde her lata bağımsız olarak modülerlik sunmaktadır.

 • Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
  Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
  Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
  Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
  Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
  Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
  Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
  Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill
  Ahşap Asma Tavan Sistemi - Grill

 • LINEER SİSTEM

Bu sistemde ahşap latalar talep edilen boşluk oranına göre yatay olarak belirli bir aksa göre dizayn edilir. İki lata arası boşluk seçimine göre açık ve kapalı lineer olmak üzere iki opsiyon sunar. Akustik yansıtıcılığının yanı sıra ses yutuculuğu talep edildiği takdirde modüllerin arkasına akustik uygulama yapılabilmektedir. Okul projeleri, ofisler, alışveriş merkezleri, konferans salonları, konut projeleri ve koridor alanlarında tercih edilen bir sistemdir.

Taşıyıcı sistem olarak hook on sistem ve tırnaklı taşıyıcı sistem olarak iki alternatif sunulmaktadır. Hook on sistem modüller halinde söküp takılarak müdahale olanağı sağlarken, tırnaklı taşıyıcı sistemde her lata bağımsız olarak modülerlik sunmaktadır.

 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Lineer
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Lineer
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Lineer
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Lineer
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Lineer
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Lineer

 • AKUSTİK PANEL SİSTEM

Standart tavan sistemlerine entegre olabilmesinin yanı sıra projeye özel akustik panel çözümleri de yine tamamen modüler olarak sunulmaktadır. Konferans salonları, çağrı merkezleri, hastane projeleri, toplantı odaları, ofisler ve okul projelerinde yaygın olarak tercih edilen bir sistemdir. Bu sistemler hacim akustiği gerektiren tüm mekanlarda perforasyonlu ve derzli seçimlerle ses yutucu ve yansıtıcı ahşap panel ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Taşıyıcı sistem olarak Lay-in, Kanallı Taşıyıcılı ve Gizli Taşıyıcılı olarak olarak üç alternatif sunulmaktadır.

LAY-IN SİSTEM
Kenarları küt bitişli paneller T-24 taşıyıcı üzerine oturtularak taşıtılmaktadır. Panel ile uyumlu tonlarda boyanabilen görünür taşıyıcı ile hızlı ve kolay uygulama imkânı sunulmaktadır.

KANALLI TAŞIYICI SİSTEM
Microlook kenar detaylı paneller kanallı taşıyıcı üzerine oturtularak taşıtılmaktadır. Taşıyıcı fugası ile şık bir görünüm elde edilmektedir.

GİZLİ TAŞIYICILI SİSTEM
Paneller; kenarlara açılan özel taşıyıcı kanallara entegre olan T-24 taşıyıcıyı gizleyerek taşıtılmaktadır. Tavanda bütünsel bir estetik görsellik oluşturulmaktadır.

 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Akustik Panel
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Akustik Panel
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Akustik Panel
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Akustik Panel
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Akustik Panel
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Akustik Panel
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Akustik Panel
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Akustik Panel
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Akustik Panel
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Akustik Panel

 • OPENCELL SİSTEM

Bu sistem ile tavanlar hücresel bir görünüm kazanmaktadır. Ofisler, hastane projeleri, toplantı odaları, spor salonları ve okul projelerinde yaygın olarak tercih edilen bir sistemdir. Modülerliğin yanı sıra estetik görünümü de mümkün kılan hook-on sistem kullanılmakta olup özel aksesuarlar ile hızlı ve sorunsuz bir montaj imkanı sunulmaktadır. Akustik yansıtıcılığının yanı sıra ses yutuculuğu talep edildiği takdirde modüllerin arkasına akustik uygulama yapılabilmektedir.

 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Open Cell
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Open Cell
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Open Cell
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Open Cell

YÜZER SİSTEM

Modülerliğin yanı sıra estetik görünümü de mümkün kılan özel canopy taşıyıcı ile hızlı ve sorunsuz bir montaj imkanı sunulmaktadır. Ofisler, toplantı odaları, okul projelerinde ve tüm koridor alanlarında yaygın olarak tercih edilen bir sistemdir. Canopy tavan sistemleri bağımsız yüzer tavan sistemleridir. Dekoratif görünümünün yanı sıra ses yutuculuğu talep edildiği takdirde perforasyonlu ve derzli seçimlerle mekanların akustik ihtiyaçlarına cevap verilmektedir.

 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Yüzer
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Yüzer
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Yüzer
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Yüzer

ÖZEL ÇÖZÜMLER

Tasarımlarınıza özgü uygulama detay çözümleri sunarak projelere özel çalışmalar yapmaktayız. Modülerlik ve estetik görünümün yanı sıra özel aksesuar ve taşıyıcı detaylarımız ile hızlı ve sorunsuz uygulama avantajını özel çözümlerimizde de sağlamaktayız.

 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Özel
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Özel
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Özel
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Özel
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Özel
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Özel
 • Ahşap Asma Tavan Sistemi – Özel
  Ahşap Asma Tavan Sistemi – Özel
Pvc Asma Tavan Sistemi

PVC Asma Tavan Sistemi

PVC asma tavan Sistemi, mevcut tavanınıza yüklenen yükü azaltarak daha ağır, eski moda metal ızgara sistemlerine hafif bir alternatiftir. Gözenekleri, kanal çalışması, borular veya kablolama gibi gözlerini örtmeye çalışırken, onlara gerekli erişimi korurken, ideal çözümdür. Gözeneksiz, pürüzsüz, parlak, parlak beyaz ızgara panellerimiz, mevcut akustik panelleri değiştirmek için kullanılabilir - geri dönüşümlü, kolay temizlenebilir ve asla boyamaya gerek yoktur (istek üzerine özel renkler mevcuttur). Ayrıca, mevcut yüksek tavanlı bir tesiste bir düşme tavanın kurulması, ısıtılacak veya soğutulacak alanı azaltarak enerji maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir.

Dekoratif PVC tavan panelleri kurulumu ve bakışı çok kolaydır. Özellikle ıslak mekanlarda, PVC panellerimiz tavanınızı dekore etmek ve su geçirmez hale getirmek için mükemmel bir alternatiftir. PVC tavan panelleri banyo, tuvalet, mutfak, bodrum, garaj ve diğer tüm iç mekanlarda tavan kaplamaları için idealdir.

 • Sert, Katı Bileşenleri
 • Son derece yansıtıcı
 • Hızlı ve kolay kurulum
 • Su ve korozyona dayanıklı
 • Küf, küf, bakteri büyüme direnir
 • Pul Kapalı Boya Yok
 • Yıkanabilir
 • Pas veya Küf Yapmaz
 • Temizlemesi kolay

Özellikler

 • Hafif dayanıklı
 • Standart aydınlatma armatürleri ile kullanın
 • Kolay montaj, stok parçası boyutları
 • Parlak beyaz, sert yüzeyler
 • Yüksek dereceli, renk hızlı malzeme
 • Standart takımlara kolay montaj
 • Düşük profilli, parlak yüzey
 • Geri dönüşümlü tavan panelleri
 • PCV Asma Tavan Sistemi
  PCV Asma Tavan Sistemi
 • PCV Asma Tavan Sistemi
  PCV Asma Tavan Sistemi

Hizmet verilen alanlar

Son yıllarda PVC,
konutlar, oteller, restoranlar,
sanayi birimleri, bireysel ofisler, banyolar, mutfaklar, çamaşırhaneler gibi çeşitli ortamlarda iç mekanların dekorasyon ve yeniden düzenlemesi için geleneksel malzemelere göre avantajlı bir alternatif haline gelmiştir .

60×60 cm T-24 sistem Polystrene malzemeden üretilmiştir.Özel renk seçenekleri ile mekanları hareketlendirir.Hijyeniktir,insan sağlığına zarar vermez,kolay temizlenebilen ve yıkanabilen ilk asma tavan malzemesidir.Neme dayanıklıdır ve anti-statik özelliği ile toz tutmaz.İç ve Dış mekanlarda uygulanabilir.
 

Temel Özellikleri

Modeller;

 • Clip in Sistem
 • T-24 Sistem

Malzeme Seçenekleri ;

 • Polystrene Malzeme

Renk Seçenekleri ;

 • 9016 (Ral 9016)
 • 9010 (Ral 9010)
 • İsteğe Bağlı tüm Ral renkleri

Ebatlar ;

 • 30×30 cm
 • 60×60 cm
T-24 Görünür Taşıyıcı Sistem Şeması
 • 1- Çelik Dübel
 • 2 - Askı Teli
 • 3 - Çift Yaylı Maşalı
 • 4 - T24 Taşıyıcı Sistem
 • 5 - PVC Asma Tavan
Pvc Gergi Tavan Sistemi
Pvc Gergi Tavan Sistemleri
 
Gergi tavan sistemi, sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda, özel alüminyum profillerine ısıtıp gerilerek uygulanan bir tekniğe sahiptir. Yoğun kullanım alanları; mağazalar, alışveriş merkezleri, sanat galerileri, restoranlar, showroomlar, ofisler, konutlar dahil pek çok mekanda tercih edilmektedir.
 • Hafif ve pratiktir.
 • Temizlenmesi kolay, hijyenik ve silinebilirdir.
 • Nemden ve sudan etkilenmez.
 • İstenilen şekilde forma girer.
 • Alev almaz Almanya M1 sertifikalıdır.
 • X ışınlarından etkilenmez.
 • Darbelerden etkilenmez.
 • Sökülüp tekrar monte edilebilir.
 • Geri dönüşümlüdür.
 • Anti statiktir. toz tutmaz.
 • Boya ve bakım gerektirmez.
 • Her tip aydınlatma armatürleri anemostat, dedektör, sprinkler, ışıklı levha, güvenlik kamerası ve benzeri elemanların montajına uyumludur.
 • İçeriğinde hiçbir şekilde zararlı madde bulunmamaktadır.
 • 10 yıl garantilidir.

Alev-geciktirici özellikli, yüksek performanslı

Fleksible, %100 geri dönüşümlüdür

Yangın DayanımıAlev almaz, Klasifikasyon M1
DayanıklılıkSu, deniz suyu, rutubet, tuzlu çözeltiler ve x ışınları
Max konsantre değeri %10 olan soda ve %15 olan nitrik asit
HijyenSterilize, yıkanabilir, mantar barındırmaz, non-toksin
ÖlçülerKalınlık DIN EN ISO 2286-3 göre 0.18 mm.
Ağırlık ISO 2286-2 göre 240 gr/m2
Buhar GeçirgenliğiBağıl Nem %65 RH = 0.0030 gr/hr m2 mm Hg
Bağıl Nem %65 RH = 0.0045 gr/hr m2 mm Hg
(Ölçü stabilitesi -15C ile +45C’dir.)
Isı Geçirgenlik Katsayısı0.16 x cal/m H C
Kopma MukavemetiISO 527-3/2/200 göre 20 mpa
UzamaISO 527-3/2/200 göre %200
Isı “K” KatsayısıK = 0.785 ; 3 cm hava + 4.5 cm taş yünü izolasyon ile
Işık Yansıtma ve GeçirgenlikGeçirgenlik: %76 – yansıtma: %40.3
 
 • PVC Gergi Tavan Sistemi
 • PVC Gergi Tavan Sistemi
 • PVC Gergi Tavan Sistemi
 • PVC Gergi Tavan Sistemi
 • PVC Gergi Tavan Sistemi
 • PVC Gergi Tavan Sistemi
 • PVC Gergi Tavan Sistemi
 • PVC Gergi Tavan Sistemi
 • PVC Gergi Tavan Sistemi
 • PVC Gergi Tavan Sistemi
 • PVC Gergi Tavan Sistemi
 • PVC Gergi Tavan Sistemi
 • PVC Gergi Tavan Sistemi